Sauna INFRARED

Promieniowanie infrared poprzez głęboką penetrację tkanek, wywołuje pozytywne zmiany w organizmie człowieka. Dla optymalnego efektu, w saunach konwencjonalnych nizbędna jest temperatura 80-100C. Dzięki promieniowaniu infrared zdrowy efekt pocenia osiągany jest już w temperaturze 35-45C, bez zbędnego obciążenia serca, układu krążenia i dróg oddechowych. Podczas 30 minut w saunie spalane zostaje ok. 900 kcal

Promienie podczerwone wnikają głęboko w skórę i ogrzzewają ciało od wewnątrz. Naczynia krwionośne rozszrzają sie, polepszeniu ulega krążenie krwi. Organizm oczyszcza się poprzez intensywne pocenie.
Zalety infraterapii:
Głebokie ciepło
Promienie podczerwone wnikają głęboko w skórę i ogrzewają ciało od wewnątrz. Naczynia krwionośne rozszerzają się, krążenie krwi zostaje pobudzone.
Ciśnienie krwi
Promienie podczerwone wnikają głęboko w głąb tkanki, rozszerzają naczynia krwionośne, wspomagają krążenie i obniżają ciśnienie krwi.
Rozgrzewka
Głębokie ogrzanie tkanek przed treningiem zmniejsza ryzko kontuzji podczas ćwiczeń. Doskonałe przygotowanie do masażu leczniczego lub relaksacyjnego.
Obniżenie progu bólu
Podczerwień działa łagodząco przy bólach głowy, grzebitu, skręceniach stawu, nadwyrężeniach, również przy zapaleniach stawów.
Redukcja stresu
Promieniowanie podczerwone redukuje napięcie nerwowe i pomaga w walce z bezsennością.
Pielęgnacja skóry
Podczerwień pomaga w leczeniu trądzika i wspomaga walkę z łuszczycą. Oczyszona skóra staje się gładka i bardziej jędrna.
Zwalczanie celulitisu
Oczyszczanie i odtruwanie
Wspomaganie pracy nerek